İkinci El Alıyoruz!

Elinizde bulunan ve satmayı düşündüğünüz kitleriniz, koleksiyonlarınız ve diğer modelcilik ürünleri için teklif verebiliriz. Bu teklifimizi aşağıdaki koşullara göre vereceğiz:

1) Teklif istediğiniz kitlerin satış potansiyelinin olması.

Her kit satılabilir. Fakat 1975 basımı, dışa detay bir kiti satmanın ne kadar zor olacağı hepimizin malumudur. Satışı zor olabilecek, piyasada çok fazla tutulmayan ya da daha iyi muadilleri olan kitler için teklif yapamayabiliriz. Teklif istediğiniz kitleri öncelikle bu kriterlere göre değerlendirmek zorundayız çünkü sonuçta ticari bir işletmeyiz ve 2.el kit koleksiyonu yapmak yerine ilgilenmemiz gereken yığınla masrafımız mevcut :)

2) Teklif istediğiniz kitler Scalemates.com sitesindeki Avrupalı satıcıların fiyat ortalaması üzerinden ön değerlemeye tabi tutulur.

Armored Track Model olarak sadece Avrupalı toptancılar ile çalışıyoruz. Bu nedenle kit fiyatları belirlenirken yardım aldığımız en önemli kaynak halihazırda aynı kiti ya da benzerlerini satan Avrupalı satıcılardır. Teklif isteklerinizde lütfen EBAY, Amazon gibi yerleri referans vermeyiniz çünkü bu tip platformlar dengesiz fiyatlandırmaların olduğu yerlerdir. Bu platformları referans alıp 1980 basımı bir kite 190 dolar veremeyeceğimizi şimdiden belirtmek isteriz :)

3) Teklif istediğiniz kitlerde eksik parça olmamalı. Bu durum teklifimizi etkiler. Eksik durumdaki yapım kılavuzu ise kılavuzun temin edilme durumuna göre kabul edilebilir bir kusurdur. Aynı şekilde yıpranmış ve/veya kayıp dekaller de kabul edilebilir bir kusurdur.

Bazı kitlerin eksik parçaları, yapım kılavuzları temin edilebilir ve eksik dekaller yerine alternatifler kullanılabilir. Ama bu durumlar kitin teklif fiyatını etkileyecektir.

4) Kitin fiziksel durumu vereceğimiz teklifte çok önemlidir. Kitin poşetlerinin açılıp açılmadığı, çerçevelerden parçaların ayrılıp ayrılmadığı, kitin yapımına başlanıp başlanılmadığı, parçalardaki hasar durumu size vereceğimiz teklifi etkiler.

En önemli değerlendirme kriterlerimizden biri de budur. Unutmayınız ki sizden aldığımız bir kiti sattıktan sonra yasal bazı yükümlülüklerimiz mevcut ve sattığımız ürünün arkasında durmalıyız.

6) Teklif istenen kitte ekstra detay seti, fazladan ek ürün vb. bir özellik varsa varsa bu durum size sunulacak teklifi etkiler.

Ve bu etki gerçekten de çok olumlu olabilir... ;)

7) Kit kutusunun fiziksel durumu size vereceğimiz teklifte gözönüne alacağımız diğer bir husustur.

Ambalaja dikkat eden çok fazla insan mevcut. Sizin için önemli olmayabilir ama bizim için bu konu gerçekten çok önemli.

8) Teklif istediğiniz kitin piyasada satışı yoksa benzer kitler örnek alınarak size bir teklif sunulacaktır.

Özellikle 10-15 senelik kitleri piyasada bulmak çok zor. Ayrıca az sayıda basılan, sürekli olarak hem aynı marka hem de farklı markalar altında yeniden kutulanan kitler mevcut. Dolayısıyla size sunulacak tekliflerde kitin piyasa mevcudiyeti önemli bir durum. Bununla birlikte eski olan kitlerin piyasada satılan örneklerini bulmak zor olduğundan piyasada bulunabilen muadilleri referans alınacaktır. Yeniden hatırlatmak isteriz ki bu durumda olan kitler için EBAY platformu bir referans olarak kabul edilmeyecektir.

9) Teklif istediğiniz kitin detaylı fotoğrafları sizden istenecektir.

Satın almayı düşündüğümüz bir kiti görmek en doğal hakkımız :) "Kit evde, ben ise işteyim." veya "kit depoda ben ise üst kattayım." gibi mesajlar atabilirsiniz. O zaman işten döndüğünüzde veya depoya indiğinizde kitin detaylı fotoğraflarını çekip bize göndermenizi rica edeceğiz.

10) Ödemelerimiz peşin yapılır, vade teklif edilmez. Üzerinde anlaşılan teklifimizi daha sonra arttıramaz veya azaltmayız. Karşılık anlaşma sonrası satın alınan ürünlerin MNG Kargo kullanılarak bize ulaştırılması istenecektir. Alınan kitlerin tek seferde gönderilmesi gerekir.

Size verdiğimiz sözler bizim için çok önemlidir. Aynı şekilde sizden aldığımız sözler de bizim için çok önemlidir. O nedenle anlaşılan miktar ve alınacak kitlerin sayısı daha sonradan değiştirilmemelidir. Ayrıca sizden aldığımız ürünlerin düzgün ve hasarsız bir şekilde ve tek seferde tarafımıza ulaştırılması sizlerin sorumluluğundadır.

11) Teklif sunacağımız plastik model kitleri dışındaki ürünler için de yukarıdaki genel koşullar geçerlidir.

12) Teklif sunacağımız öncelikli ürünler:

- Askeri araç (tank, zırhlı araç, MRAP, top vb.) kitleri

- Askeri uçaklar/helikopterler

- Paketinde ve kullanılmamış olmak kaydıyla diorama ürünleri

- Paketinde, açılmamış ve kullanılmamış olmak kaydıyla sarf malzemeleri, dekaller, metal namlular, metal paletler vb .ürünler ve modelcilik tool'larıdır.

Sivil araçları çok nadir durumlar haricinde almıyoruz.

Kesinlikle teklif vermeyeceğimiz ürünler boyalar, her tür kimyasal malzemeler, kullanılmış airbrushlar, kullanılmış dekaller, kullanılmış tool'lar, kitlerden artan fazlalık plastik parçalardır. Ayrıca eksik durumdaki kitler (çerçeveleri ya da parçaları kayıp) için de herhangi bir teklif veremeyeceğiz.

*** Teklif isteklerinizi lütfen armoredtrack@gmail.com adresine bildiriniz. ***