İkinci El Alıyoruz!

Elinizde bulunan ve satmayı düşündüğünüz kitleriniz, koleksiyonlarınız ve diğer modelcilik ürünleri için teklif verebiliriz.

Önceliğimiz 10 adet ve daha fazla parçada oluşan koleksiyonlardır. 10 Adetten az kitler/ürünler için de teklif verebiliriz ancak kargo bedeli az sayıdaki kitler için en öncelikli faktör olarak değerlendirilir.

Bu teklifimizi aşağıdaki koşullara göre vereceğiz:

1) Teklifler ticari mantık çerçevesinde verilecektir.

Teklif vereceğimiz ürünler için piyasa koşulları, ticari gerçekler, kargo masrafları ve mevcut ekonomik durumu gözeterek fiyat belirliyoruz. Teklif isteklerinizde lütfen bunları düşünerek teklif verdiğimizi biliniz. Amacımız sizi kızdırmak ya da üzmek değil ama ticari bir işletmeyiz ve elden çıkarmak istediğiniz kitler için bireysel bir alıcı gibi davranamayız.

Örneğin; toptan olarak ulaşabildiğimiz ve perakende fiyatı KDV dahil 1000 TL olan bir kit için size verebileceğimiz teklif 900 TL olamaz çünkü bu kiti sizden almak için bir kargo ücreti ödeyecek, üzerine belli bir kar ekleyecek ve KDV'li olarak yeniden satışa sunacağız. Dolayısıyla perakende fiyatı 1000 TL olan, çok ucuza toptan olarak temin edebildiğimiz bir kiti 900 TL'ye sizden almamız ticari açıdan gerçekçi bir yaklaşım olmayacaktır. Size teklif sunmamızın temel amacı sizin elinizdeki ürünleri çok daha hızlı bir şekilde elden çıkarmanıza yardımcı olurken aynı zamanda hem o ürünü arayan bir modelciye ürüne daha kolay erişme şansı vermek hem de bizim yurtdışından sipariş verme, takip ve gümrükleme gibi potansiyel sorunları çok fazla olan işlemlerden biraz olsun uzak kalarak ticari faaliyetlerimizi sürdürmektir. Tekliflerimizi de bu anlayış çerçevesinde değerlendirmenizi rica ediyoruz.

2) Teklif istediğiniz kitlerin yeniden satış potansiyelinin olması gerekir.

Her kit satılabilir. Fakat 1975 basımı, kutusu hasarlanmış, dışa detay bir kiti satmanın ne kadar zor olacağı hepimizin malumudur. Satışı zor olabilecek, piyasada çok fazla tutulmayan ya da daha iyi ve yeni alternatifleri olan kitler için teklif yapamayabiliriz. Teklif istediğiniz kitleri öncelikle bu kriterlere göre değerlendirmek zorundayız çünkü sonuçta ticari bir işletmeyiz ve satılması çok zor kitlerden oluşan bir koleksiyon yapmak yerine ilgilenmemiz gereken daha öncelikli giderlerimiz olduğunu size bildirmek durumundayız.

3) Teklif istediğiniz kitler Scalemates.com sitesindeki Avrupalı satıcıların fiyat ortalaması üzerinden ön değerlemeye tabi tutulur.

Armored Track Model olarak sadece Avrupalı toptancılar ile çalışıyoruz. Bu nedenle kit fiyatları belirlenirken yardım aldığımız en önemli kaynak halihazırda aynı kiti, benzerlerini ya da farklı markalardaki alternatiflerini satan Avrupalı satıcılardır. Teklif isteklerinizde lütfen EBAY, AMAZON, HOBBYEASY gibi kaynakları referans almayınız ve bize buralardan link vermeyiniz çünkü bu tip platformlar dengesiz fiyatlandırmaların olduğu, ürün lokasyonlarına göre fiyatların çok geniş bir yelpazede dağılım gösterdiği ya da satıcının kitlerin üretim yerlerine çok yakın oldukları için çok avantajlı fiyatları verebildiği yerlerdir. Bu platformları referans alarak eski/güncel bir kite çok yüksek bir fiyat teklifi veremeyeceğimizi şimdiden belirtmek isteriz.

4) Eksik parçalı kitleri alamıyoruz.

Teklif istediğiniz kitlerde eksik parça olmamalı. Eğer kitin ana yapısını etkilemeyecek ve yedek parça depolarımızdan ya da alternatif ürünlerle telafi edilecek bir parça eksikliği varsa, örneğin tankın üzerine konulacak bir yakıt bidonu ya da kutu içinden çıkan bir figür gibi, bu durumda size yine bir teklif yapabiliriz ancak elbette teklifimizi bu şartı dikkate alarak vereceğiz. Eksik durumdaki yapım kılavuzu varsa kılavuzun temin edilebilme durumuna göre kabul edilebilir bir durumdur. Aynı şekilde yıpranmış ve/veya kayıp dekaller de kabul edilebilir bir kusurdur ancak teklifimizi bu şartı dikkate alarak verebiliriz.

5) Kitin fiziksel durumu vereceğimiz teklifte çok önemlidir. Kitin poşetlerinin açılıp açılmadığı, çerçevelerden parçaların ayrılıp ayrılmadığı, kitin yapımına başlanıp başlanılmadığı ya da birleştirilmeye başlanmış kitlerdeki işçilik durumu size vereceğimiz teklifi etkiler.

En önemli değerlendirme kriterlerimizden biri de budur. Unutmayınız ki sizden aldığımız bir kiti sattıktan sonra yasal bazı yükümlülüklerimiz mevcut ve sattığımız ürünün arkasında durmalıyız. Bu noktada alacağımız ürünlerden de emin olmalıyız.

6) Teklif istenen kitte ekstra detay seti, fazladan ek ürün vb. bir özellik varsa varsa bu durum size sunulacak teklifi etkiler.

Ve bu etki gerçekten de çok olumlu olabilir...

7) Kit kutusunun fiziksel durumu size vereceğimiz teklifte gözönüne alacağımız diğer bir husustur.

Kutulara önem veren çok fazla modelci dostumuz mevcut. Sizin için önemli olmayabilen bir kutu hasarı, bant izi, güneş etkisiyle solma, yırtıklar bir başka modelci için çok önemli olabilir. Tekliflerimizde bu durum gözetilecektir.

8) Teklif istediğiniz kitin piyasada satışı yoksa benzer kitler örnek alınarak size bir teklif sunulacaktır.

Özellikle 10-15 senelik kitleri piyasada bulmak çok zor. Bununla birlikte sürekli olarak hem aynı markalarca ya da farklı markalar altında yeniden basılıp kutulanan kitler mevcut. Dolayısıyla size sunulacak tekliflerde kitin piyasa mevcudiyeti ve bulunabilirliği önemli bir teklif verme kriteridir. Bununla birlikte eski olan kitlerin piyasada satılan örneklerini bulmak zor olduğundan piyasada bulunabilen muadilleri referans alınacaktır. Yeniden hatırlatmak isteriz ki bu durumda olan kitler için EBAY platformu kesin bir referans olarak kabul edilmeyecek ve piyasa koşulları dikkate alınacaktır.

9) Teklif istediğiniz ürünlerin detaylı fotoğrafları sizden istenecektir.

Bizden teklif istediğiniz ürünler için detaylı fotoğraflarını çekip bize göndermenizi rica ediyoruz. Fotoğrafları e-posta adresimize, facebook ya da WhatsApp üzerinden bize iletebilirsiniz.

10) Ödemelerimiz peşin yapılır, vade teklif edilmez. Envanterimizde bulunan kitlerle takas kabul edilmez. Üzerinde anlaşılan teklifimizi daha sonra arttıramaz veya azaltmayız. Karşılık anlaşma sonrası satın alınan ürünlerin MNG Kargo kullanılarak bize ulaştırılması istenecektir. Alınan ürünlerin tek seferde gönderilmesi gerekir.

Size verdiğimiz sözler bizim için çok önemlidir. Aynı şekilde sizden aldığımız sözler de bizim için çok önemlidir. O nedenle anlaşılan miktar ve satın alacağımız ürünlerin sayısı daha sonradan değiştirilmemelidir. Aldığımız kitlerin kargo bedeli bize aittir. Bu yüzden ticari bir kayıp yaşamamak için sizden aldığımız ürünlerin düzgün paketlenmesi, hasar görmeyecek bir halde uygun bir şekilde kargoya verilmesi ve tek seferde tarafımıza ulaştırılması sizlerin sorumluluğundadır. Taşıma esnasında oluşabilecek hasarlardan elbette ki sizi sorumlu tutamayız ama sizden aldığımız bir kiti hiçbir şekilde korumaya almayıp sadece naylon poşete koyarak kargoya vermenizi de tercih edemeyiz. Bu konuda yardımlarınız bizim için çok önemlidir.

Koleksiyonlarınız için envanterimizde bulunan kitlerle takas yapılmayacaktır.

11) Teklif sunacağımız öncelikli ürünler:

- Askeri araç (tank, zırhlı araç, MRAP, top vb.) kitleri

- Askeri uçaklar/helikopterler

- Sivil araç (Otomobil, kamyon, kamyonet, uçak) kitleri

- Paketinde, açılmamış ve kullanılmamış olmak kaydıyla diorama ürünleri

- Paketinde, açılmamış ve kullanılmamış olmak kaydıyla sarf malzemeleri, dekaller, metal namlular, metal paletler vb .ürünler ve modelcilik tool'larıdır.

Kesinlikle teklif vermeyeceğimiz ürünler açık ya da açılmamış boyalar, her tür açık ya da açılmamış kimyasal malzemeler, kullanılmış airbrushlar, fırçalar, kullanılmış ya da kitleri olmayan kit içinden çıkmış dekaller, kullanılmış tool'lar, kitlerden artan fazlalık plastik parçalardır.

*** Teklif isteklerinizi armoredtrack@gmail.com adresine iletebilir, Facebook ve WhatsApp bağlantımızla anlık olarak bize gönderebilirsiniz. ***